Specialus pasiūlymas

Loading Events
gyd. I. Jovarauskienė

gyd. I. Jovarauskienė

Tai teoriniai-praktiniai mokymai, kuriuose gautos žinios Jums leis jaustis užtikrintai atliekant pulpotomijos procedūrą dantims su susiformavusiomis šaknimis.

Renginys skirtas: bendrosios praktikos gydytojams odontologams, vaikų odontologams, endodontologams ir visiems praktikuojantiems specialistams, norintiems išsaugoti kuo daugiau dantų.

Mokymus veda – gyd. endodontologė Inga Jovarauskienė: 2009 Baigė KMU odontologijos studijas ir VU endodontologijos rezidentūrą. 2009-2021 Dirbo gyd. endodontologe privačioje praktikoje Lietuvoje ir Dohoje, Katare. Nuo 2021 Tobulinasi endodontologijos srityje University Of Chester. 

Ar pulpitas gydomas tik endodontiškai? Gyvybingos pulpos išsaugojimo terapija

„Pulpotomijos procedūra susiformavusias šaknis turintiems dantims? Pulpotomijos procedūra dantims turintiems pulpito požymius? Gydymo planas skamba neįtikėtinai?

Daugelį metų buvo bandomas sukurti „stebuklingas“ auksinis, Ni-Ti, mėlynas ir kt. kanalus valantis – formuojantis instrumentas, bet deja… tokio nėra. Visada tikėjau, kad endodontija yra daugiau, nei tik dantų šaknų kanalų gydymas. Jau dabar, mes endodontiją suvokiame kitaip… Štai ko visada aš laukiau. Gyvybingos pulpos išsaugojimo terapija. (Angl. Vital Pulp Therapy).

Gyvybingos pulpos terapijos pagrindinis tikslas – sukurti sąlygas pulpos audiniui išlikti gyvybingam ir skatinti naujo mineralizuoti audinio atsidėjimą. Daug metų pulpotomijos procedūra buvo taikoma tik pieninių dantų ir dantų su nesusiformavusiomis šaknimis gydymui. Siekiant išvengti dantų šaknų kanalų gydymo, mes galime taikyti pulpotomijos procedūrą susiformavusias šaknis turintiems dantims su pulpito požymiais.

Šiuolaikinės biokeraminės medžiagos, naujas požiūris į pulpos įgimtas savybes reaguoti į dirgiklius, biologiškai pagrįstų klinikinių bei mokslinių tyrimų sėkmė taikant pulpotomijos procedūrą, mažiau invazyvių gydymo metodų taikymas – visa tai pakeitė pulpotomijos procedūros sampratą.“

PROGRAMA

Teorinė dalis 10:00-13:30 val.

  • Pulpos išsaugojimo svarba.
  • Dilemos pulpito diagnostikoje.
  • Gyvybingos pulpos išsaugojimo terapijos klasifikacija
  • Biokeraminės medžiagos, kas tai?
  • Pulpotomijos procedūra (nuo koferdamo panaudojimo iki danties hermetizavimo)
  • Praktikinių kursų metu rekomenduojama turėti optiką.

Pietūs 13:30-14:30 val.

Praktinė dalis 14:30-17:00

  • Danties izoliacija
  • Pulpos dezinfekcija ir kraujavimo stabdymo principai
  • Biokeraminės medžiagos, jų panaudojimas
  • Danties hermetizavimas